nasze media MGN 07/2024

kai/p

dodane 05.05.2009 09:46

Majówka młodzieży oblackiej


Prawie 300 młodych ludzi z całego kraju od 30 kwietnia do 3 maja brało udział w dniach skupienia Niniwy. Spotkanie odbyło się w Centrum Formacji Niniwy w Kokotku, dzielnicy Lublińca. Młodzi ludzie modlili się, słuchali konferencji, pracowali w grupach , poznawali także okolice, m.in. muzeum Edyty Stein.

- Są to takie dni, aby ożywić wiarę, umocnić, żeby młodzi trwali wiernie przy Panu Bogu - tłumaczy ideę spotkania o. Tomasz Maniura OMI duszpasterz młodzieży.

- To są bardzo intensywne dni, ale o wiele bardziej owocne niż gdybym spędziła je przed komputerem - tłumaczy uczestniczka Ola z Lublińca. - Jest to okazja do oderwania się od rzeczywistości, możemy iść razem do lasu, bez komórki – dodaje Ola.

W sobotę 2 maja młodzież oblacka uczestniczyła w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył biskup gliwicki Jan Wieczorek. W homilii przypomniał młodych, że prawdziwy chrześcijanin to człowiek „radosnej Wielkanocy”.

W dniach skupienia brało udział 12 grup Niniwy m.in. z Poznania, Iławy, Krakowa, Katowi i Wrocławia. To już 10. edycja spotkań młodzieży oblackiej. Niniwa skupia młodzież od trzeciej klasy gimnazjum i starszą. Wspólnota ma charakter modlitewno-ewangelizacyjny i jest prowadzona przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
« 1 »