nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/p

dodane 04.05.2009 10:19

Dzieło Misyjne Dzieci w Hiszpanii


„Dzisiaj i jutro jesteśmy misjonarzami!”. Pod tym hasłem 2 i 3 maja odbywało się w Madrycie III Krajowe Spotkanie Dzieła Misyjnego Dzieci. Pawilon „Teléfonica Arena Madrid” zgromadził ponad 8 tys. osób, w tym dzieci przybyłe z całej Hiszpanii.

Spotkanie skierowane było do dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Organizatorzy pragną, aby dzieci odkryły m.in. uniwersalny wymiar ich formacji ludzkiej i chrześcijańskiej. Chcą też uwrażliwić najmłodszych na sprawy misyjne oraz problemy ich rówieśników na innych kontynentach. Zwrócił na to uwagę podczas powitania uczestników abp Francisco Pérez, krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Hiszpanii.

Ważnym punktem pierwszego dnia była prezentacja projektu Dzieła Misyjnego Dzieci na najbliższe pięciolecie (2009-2013): „Z dziećmi z Azji… szukamy Jezusa”; „Z dziećmi z Afryki… znajdujemy Jezusa”; „Z dziećmi z Oceanii… idziemy za Jezusem”; „Z dziećmi z Ameryki… mówimy o Jezusie”; „Z dziećmi z Europy… przyjmujemy wszystkich jak Jezusa”. Program spotkania przewidywał zapoznanie się z problematyką misyjną na poszczególnych kontynentach oraz uroczyste „misyjne rozesłanie”.

III Krajowe Spotkanie Dzieła Misyjnego Dzieci zakończyło się Mszą celebrowaną przez kard. Antonio Maríę Rouco Varelę, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Hiszpanii.

« 1 »