nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

Kai/p

dodane 27.04.2009 09:17

O „wujku Karolu” na Lateranie


O „wujku Karolu”, fascynującym wikarym parafii św. Floriana w Krakowie w latach 50., opowiadali 24 kwietnia na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie członkowie skupionego wokół niego grona młodych studentów.

W Rzymie z osób z dawnego „Środowiska” obecni byli Danuta Ciesielska, Teresa Malecka i Gabriel Turowski. Okazją do wspomnień było jednodniowe seminarium, poświęcone duchowości małżeńskiej według Karola Wojtyły.

Dla swych studentów, a potem przyjaciół, przyszły papież był „oryginalnym i fascynującym” księdzem, któremu zwierzali się ze wszystkich osobistych sukcesów, porażek i rozterek, z sympatiami i miłościami włącznie. Okazją do tego były wyprawy w góry czy na kajaki, wycieczki rowerowe czy wspólne pójście do kina, ale także modlitwa, rekolekcje, korespondencja, rozmowy o wierze i planach na przyszłość, a więc małżeństwie i rodzinie.
W czasie spotkania zaprezentowano nieznaną wcześniej we Włoszech regułę napisaną przez kardynała Karola Wojtyły w 1968 r. dla planowanych grup małżeństw żyjących wskazaniami encykliki „Humanae vitae”, przechowywaną w archiwum Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Krakowskiej.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione