nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

kai/p

dodane 20.04.2009 12:38

Mistrzostwa ministrantów w halówce


150 zespołów, ponad tysiąc zawodników, setki spotkań - to podsumowanie II Mistrzostw Archidiecezji Łódzkiej w piłce nożnej halowej ministrantów. Finał turnieju odbył się 18 kwietnia w hali sportowej w Zgierzu.

„Wygrali ci, którzy pojawili się na boisku. Bo tylko ci przekonali się o tym, co można osiągnąć” – mówi ks. Paweł Miziołek, duszpasterz sportowców archidiecezji łódzkiej. „Każde takie spotkanie udowadnia, że warto poświęcać czas na treningi. Sport kształtuje ludzi” – dodaje ks. Wiesław Kamiński, duszpasterz głuchoniemych.

Mistrzostwa odbywały się w dwóch etapach. Najpierw zespoły ministrantów rywalizowały w swoich regionach i grupach wiekowych. „Zespoły podzieliliśmy na trzy grupy – podstawówki, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne” – wyjaśnia ks. Miziołek. W tym etapie brało udział 150 zespołów.

Najlepsi zakwalifikowali się do turnieju finałowego. „Te mistrzostwa mają charakter integracyjny. Brały bowiem w nich udział dwie drużyny z duszpasterstwa niesłyszących i jedna drużyna... dziewczęca” – podkreśla ks. Kamiński.

Dziewczęta grały ze swoimi rówieśnikami jak równy z równym. „Wszystkie mecze przegrałyśmy, ale nie było najgorzej. No – był jeden remis. Ale nie udało się strzelić gola” – uśmiechają się Ewa Malinowska i Dominika Pietrzak, gimnazjalistki z Łasku.
Ostatecznie w turnieju triumfowali: parafia Rogów w kategorii szkół podstawowych, parafia Modlna w kategorii gimnazjów i parafia Strońsko w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy pojadą na finał ogólnopolski w Częstochowie.

Była to już druga edycja Mistrzostw Archidiecezji Łódzkiej w piłce nożnej halowej ministrantów. Miłośnicy futbolu szykują się już do wiosennej edycji mistrzostw – tym razem na boiskach trawiastych.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione