nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

kai/p

dodane 16.04.2009 16:04

Pekaesem „Św. Wojciech” na Lednicę


Pielgrzymi z Warszawy dostaną się na Lednicę i z powrotem dzięki specjalnej ekspresowej linii autobusowej „Św. Wojciech”. Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Warszawie (PPKS) zostało oficjalnym przewoźnikiem autobusowym uczestników XIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się 6 czerwca na Lednicy.
6 czerwca autobusy będą odjeżdżały z warszawskiego Dworca Zachodniego o godz.: 6.00, 8.30, 10.00 i 13.00. Do stolicy będzie można wrócić 7 czerwca o godz. 2.00, 3.00, 5.15 i 6.30.

Na trasie przejazdu przewidziano przystanki w Płocku, Włocławku i Gnieźnie, gdzie pielgrzymów powitają władze miast i władze kościelne. Osoby udające się na Lednicę z PPKS ze stolicy będą miały też zapewnione miejsce na polu lednickim w sektorze dla gości, tuż przy „Bramie Rybie”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia katedry podczas postoju w Gnieźnie. Z katedry zabrane zostaną relikwie Św. Wojciecha, które zostaną przewiezione autobusem przedsiębiorstwa na pola lednickie.

Bilet na autobus PPKS "Św. Wojciech" z Warszawy na Lednicę i z powrotem będzie kosztował 49 zł. Bilety dostępne są w kasach na terenie dworców autobusowych Warszawa Zachodnia, Warszawa Stadion, Nowy Dwór Mazowiecki oraz w sprzedaży internetowej na stronie www.pksbilety.pl.

Nad Lednicę przybędzie 6 czerwca młodzież z kilkudziesięciu krajów Europy, by w miejscu chrztu Polski złożyć ślubowanie wierności Chrystusowi, jak od kilkunastu lat czynią to młodzi Polacy. Na czuwania modlitewne nad Jeziorem Lednickim, gdzie w 966 roku Mieszko I przyjął chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy uczestników, którzy pod Bramą- Rybą dokonują uroczyście aktu „wyboru Chrystusa”. Spotkaniom patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął po nim Benedykt XVI.

« 1 »