nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

kai/p

dodane 15.04.2009 10:24

Brewiarze na Lednicę


200 tysięcy złotych, czyli połowę potrzebnej sumy pieniędzy, zebrał do tej pory dominikanin ojciec Jan Góra na druk 100 tysięcy egzemplarzy brewiarza. Zakonnik chce rozdać modlitewniki uczestnikom Spotkania Młodzieży na Lednicy, które odbędzie się w czerwcu.
„Niestety, potrzebuję drugie dwieście tysięcy złotych. Dlatego zachęcam wszystkich do wpłat, bo obawiam się, że może zabraknąć mi pieniędzy” – apeluje pomysłodawca lednickich spotkań.

O. Góra wyraził radość, że jego akcję poparli polscy biskupi, którzy podczas marcowej Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie zebrali 7 tys. złotych. Niektórzy hierarchowie, a także zwykli księża wpłacili także indywidualnie pieniądze na druk brewiarza.
„Nie powinniśmy szczędzić grosza na tak drogocenną rzecz. Dzięki brewiarzowi młodzież, która już wyrosła z dziecięcego pacierza jak z krótkich spodenek, będzie uczyła się relacji do Boga i do ludzi na psalmach” – zapewnia o. Góra.

Na czuwania modlitewne nad Jeziorem Lednickim – gdzie w 966 roku Mieszko I przyjął chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy uczestników, którzy pod Bramą-Rybą dokonują uroczyście aktu wyboru Chrystusa. Spotkaniom patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął po nim Benedykt XVI.
Tegoroczne spotkanie na Lednicy odbędzie się 6 czerwca z udziałem delegacji młodych ludzi z różnych krajów Europy, którzy na wzór młodzieży polskiej mają dokonać aktu ślubowania wierności Chrystusowi.

Pieniądze na druk brewiarza można wpłacać na konto: II Odział PKO BP S.A. w Poznaniu, numer: 79 1020 4027 0000 1002 0363 1173. Tytuł wpłaty: „brewiarz”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione