nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 08.04.2009 09:29

150 tys. dorosłych Amerykanów wstąpi do Kościoła katolickiego


Około 150 tys. dorosłych wstąpi w tym roku w Stanach Zjednoczonych do Kościoła katolickiego. Większość z nich uczyni to podczas liturgii Wigilii Paschalnej w nocy z 11 na 12 kwietnia. Są to zarówno katechumeni – dorośli, którzy przyjmą chrzest, jak i kandydaci – ludzie ochrzczeni w innych wspólnotach chrześcijańskich, którzy pragną być w pełnej jedności z Kościołem katolickim. Statystyka nie obejmuje chrztów dzieci.

Konferencja Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych podała, że spore zainteresowanie Kościołem katolickim daje się zauważyć w stanach, gdzie był on dotychczas niewielką wspólnotą. Na przykład w archidiecezji Atlanta pragnie do niego wstąpić ponad 2 700 osób, z czego 1800 uczyni to na Wielkanoc. O żywotności tamtejszego Kościoła świadczy też fakt czynnego udziału wiernych w takich wydarzeniach, jak doroczny kongres eucharystyczny, przyciągający 30 tys. osób. Podobną dynamikę dostrzega się w archidiecezji Seattle czy diecezji San Diego.

Szczególne znaczenie tegoroczna Wielkanoc będzie miała dla 29-letniej matki czworga dzieci, Heidi Sierras z miasta Ceres w stanie Kalifornia. Jako jedna z siedmiorga osób przyjmie ona chrzest z rąk Benedykta XVI podczas uroczystości Wigilii Paschalnej w Watykanie.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione