nasze media MGN 05/2022

Radio Watykańskie/p

dodane 07.04.2009 12:09

Młodzi Hiszpanie spotkali się z Benedyktem XVI


Dzisiejsza młodzież musi odkryć nowe życie, które daje Bóg. Ma się nasycić Chrystusową prawdą, którą Kościół otrzymał, by dawać ją wszystkim ludziom. Wskazał na to Papież, spotykając się w auli Pawła VI z młodzieżą z Madrytu i innych miast Hiszpanii. Młodzi Hiszpanie przybyli do Rzymu ze swymi biskupami po krzyż i ikonę Matki Bożej, które towarzyszą Światowym Dniom Młodzieży. Benedykt XVI przekazał je im wczoraj na Placu św. Piotra.

„Ten czas przygotowań do Dnia Młodzieży w Madrycie jest szczególną okazją, by doświadczyć też łaski przynależności do Kościoła, który jest Ciałem Chrystusa” – powiedział Papież. Zauważył, że Dni Młodzieży ukazują dynamizm Kościoła i jego wieczną młodość. „Kto kocha Chrystusa, z takim samym entuzjazmem kocha Kościół, bo to on pozwala nam żyć w ścisłej łączności z Panem Jezusem. Dlatego rozwijajcie inicjatywy pozwalające młodym czuć się członkami Kościoła w pełnej jedności z jego pasterzami i z Następcą Piotra. Módlcie się razem, otwierając drzwi waszych parafii, stowarzyszeń i ruchów, by wszyscy mogli czuć się w Kościele tak jak we własnym domu, w którym są kochani taką samą miłością, jaką kocha ich Bóg” – zachęcił młodych Hiszpanów Benedykt XVI.

Papież zwrócił uwagę, że w Wielkim Tygodniu spotykamy się z Bożą miłością objawioną w Chrystusie, który przyszedł, aby służyć i dać życie. Taki jest styl Chrystusowej miłości ukazany na krzyżu. Benedykt XVI zachęcił młodych Hiszpanów, by tę mądrość krzyża przekazywali innym, przygotowując najbliższy Światowy Dzień Młodzieży. Wyraził nadzieję, że goszczący go w 2011 r. Madryt stanie się miejscem promieniującym wiarą i życiem.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione