nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

kai/p

dodane 02.04.2009 13:15

Msza w Grotach Watykanu


Kilkuset Polaków i świeckich, włoskich współpracowników Jana Pawła II modliło się w Watykanie o dar wyniesienia go do chwały ołtarzy. Porannej Eucharystii w 4. rocznicę śmierci przy grobie Papieża-Polaka przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Koncelebrowało 70 kapłanów.

„Jan Paweł II był wybitnym świadkiem Jezusa i Jego Ewangelii” – podkreślił w kazaniu kard. Dziwisz, zaznaczając, że jego misja nie skończyła się w dniu śmierci. „Z jakąż pasją głosił on prawdę o Jezusie, Odkupicielu człowieka. Jak bardzo pragnął, by ta prawda docierała do człowieka naszych czasów, nieraz zagubionego, poszukującego sensu i ostatecznych odpowiedzi na zagadkę swego losu” – mówił.

Kardynał zauważył coraz bardziej utrwalający się fakt, że misja Jana Pawła II nie skończyła się 2 kwietnia 2005 r.: „Ona z roku na rok przybiera coraz dojrzalsze formy. My sami, przybywający do grobu z roku na rok wzrastamy w świadomości daru, jaki otrzymaliśmy w osobie tego, którego przez 27 lat nazywaliśmy Piotrem naszych czasów. Dlatego tutaj dzisiaj jesteśmy z nim i reprezentujemy wszystkich naszych rodaków w Ojczyźnie i na całym świecie” – podkreślił były papieski sekretarz.

Na zakończenie Eucharystii odśpiewano Barkę, po czym celebransi i wierni modlili się bezpośrednio przy grobie Jana Pawła II, aby – jak podkreślił kard. Dziwisz – podziękować mu za to, kim był dla Kościoła i naszej Ojczyzny oraz prosić o jego wstawiennictwo.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione