nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

kai/p

dodane 31.03.2009 10:12

Start portalu Franciszkanska3.pl


Kard. Stanisław Dziwisz zainauguruje w najbliższy czwartek działalność katolickiego portalu społecznościowego www.franciszkanska3.pl. Nazwa pochodzi od słynnego okna papieskiego znajdującego się w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3. Metropolita krakowski, który będzie obchodził 4. rocznicę śmierci Jana Pawła II w Watykanie, weźmie udział w otwarciu witryny, łącząc się z Krakowem przez Skype'a.

Kard. Stanisław Dziwisz jest pomysłodawcą i patronem przedsięwzięcia. „Wirtualna Franciszkańska 3” ma gromadzić wszystkich, którzy szukają w Internecie katolickiego spojrzenia na społeczeństwo, kulturę, politykę i inne dziedziny życia. Inicjatorem portalu jest Katolickie Centrum Kultury w Krakowie. Z „Franciszkańską 3” współpracować będzie ok. 50 osób. W planach są wideo-blogi znanych księży, m.in. rzecznika Archidiecezji Krakowskiej ks. Roberta Nęcka oraz komentarze do Biblii. Nie zabraknie wirtualnych spotkań na czacie z kard. Stanisławem Dziwiszem. Na www.franciszkanska3.pl będą dostępni on-line księża, którzy pomogą w trudnych sprawach.

W planach jest także utworzenie radia internetowego i uruchomienie modułu telewizyjnego, który pozwoli na umieszczanie na stronie filmów. Głównym celem portalu ma być jednoczenie wokół myśli papieża Jana Pawła II, które odbywać się będzie pod hasłem „Pokolenie JPII. Jesteśmy!”.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione