nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/p

dodane 27.03.2009 08:41

Przedszkole dla dzieci w Kamerunie


Nadzieję na lepszą przyszłość otrzymały dzieci w Kamerunie. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Doumé otwarto i poświęcono nowe przedszkole im. św. Jana Bosko. Do placówki zarządzanej przez siostry pallotynki uczęszcza 185 dzieci.

„Nasze nowe przedszkole jest konkretnym sposobem zaangażowania się w budowanie pokoju, pojednania i sprawiedliwości w Kamerunie” – powiedział w czasie uroczystej Eucharystii bp Jan Ozga. Ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang nawiązał do słów Benedykta XVI, który w czasie pielgrzymki na Czarny Ląd wzywał Afrykańczyków do wzięcia przyszłości kraju w swoje ręce. To nowe przedszkole jest konkretnym znakiem miłości Boga wobec kameruńskich dzieci – zauważył bp Jan Ozga.

Prawie trzygodzinna Msza św. sprawowana była w katedrze w Doumé. Towarzyszyły jej afrykańskie tańce i śpiewy. Maluchy z nowego przedszkola przyniosły do ołtarza w tradycyjnym kameruńskim koszu najpierw Biblię, a następnie dary, wśród których były m.in. banany i ananasy. Dzieci ubrane były w koszulki reprezentujące trzy grupy przedszkolaków: misie, papugi i motylki.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione