nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/p

dodane 26.03.2009 09:20

Dzień Dziecka Mającego się Narodzić


W wielu krajach Ameryki Łacińskiej uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzi się jako Dzień Dziecka Mającego się Narodzić (Día del Niño por Nacer). W niektórych państwach – takich jak Argentyna, Chile, Peru czy Nikaragua – tę inicjatywę Kościoła uznały oficjalnie również władze świeckie. W innych Dzień Świętości Życia organizują jedynie wspólnoty kościelne.

W Peru organizowane są z tej okazji co roku wielkie marsze w obronie życia. Na obchody Dnia Dziecka Mającego się Narodzić tamtejszy episkopat wydał tym razem orędzie zatytułowane: „Kochaj je i broń go”. Podkreśla w nim, że dziecku należy się nasza miłość niezależnie od tego, w jakich okolicznościach zostało poczęte.

Episkopat Kolumbii w przesłaniu na ten dzień przypomina, że dziecko zasługuje na uwagę zarówno rodziców, którzy je poczęli, jak i całego społeczeństwa, które zostaje ubogacone, zyskując nowego członka. Kolumbijscy biskupi podejmują też temat konkretnej solidarności z matkami oczekującymi dziecka. Ponadto proponują szereg inicjatyw mających na celu formowanie do odpowiedzialnego ojcostwa i macierzyństwa oraz ukazujących prawdę o aborcji.

Liczne spotkania z okazji Dnia Dziecka Mającego się Narodzić odbywają się w różnych miastach Argentyny. Problematyce tej poświęcone są m.in. Msze z błogosławieniem kobiet ciężarnych i adoracje eucharystyczne. W San Justo już od 20 marca trwa Tydzień na rzecz Życia. W katedrze w Mar del Plata wystawa o tej tematyce potrwa do 28 marca. W stołecznym Buenos Aires Forum Życia i Rodziny urządzi 28 marca Święto Życia z udziałem zespołów muzycznych. Natomiast Chrześcijański Ruch Rodzinny inicjatywy z okazji Dnia Dziecka Mającego się Narodzić w każdej argentyńskiej diecezji zaplanował dopiero na 29 marca.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione