nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

kai/p

dodane 24.03.2009 09:03

Siostry stworzyły łańcuch modlitewny przed wizytą Papieża


Siostry zakonne z Jerozolimy i Betlejem stworzyły łańcuch modlitewny w intencji, by zbliżająca się pielgrzymka Benedykta XVI w Ziemi Świętej „przyniosła owoce odnowy duchowej, pokoju i stabilizacji”. Siostry przygotowują się w ten sposób do papieskiej wizyty, która odbędzie się w od 8 do 15 maja i obejmie Jordanię, Izrael i Autonomię Palestyńską.
– Co dzień o godz. 18.00 każda zakonnica, gdziekolwiek się znajduje, przerywa swoje zajęcia i odmawia „Ojcze nasz” – poinformowała s. Sara, indyjska brygidka, która od dwóch lata mieszka w klasztorze w Betlejem. Wyjaśniła, że siostry chcą swoją modlitwą objąć Ojca Świętego i przyczynić się do tego, że jego podróż przyniesie owoce.

Dodała, że tamtejsi chrześcijanie chcą usłyszeć od Ojca Świętego „słowa pocieszenia, dodania odwagi i zachęty do pójścia naprzód mimo wszystkich problemów”. Najpoważniejszym z nich jest opuszczanie Ziemi Świętej przez wyznawców Chrystusa. Zdaniem s. Sary „emigracja nie jest wyjściem wobec braku pokoju i pewnej przyszłości”. Pomocne w zatrzymaniu chrześcijan mogą być – według niej – pielgrzymki z całego świata, które wspierają lokalną gospodarkę i pomagają tworzyć miejsca pracy, ale także „służą umocnieniu wiary”. – Papież o tym dobrze wie, dlatego jesteśmy pewni, że jego wizyta będzie zastrzykiem wiary i odwagi – powiedziała brygidka z Betlejem.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione