nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

kai/p

dodane 24.03.2009 09:01

Modlitwa piłkarzy i kibiców Lecha


O Boże błogosławieństwo i zdobycie tytułu mistrza Polski modlili się w niedzielę w poznańskiej katedrze piłkarze, działacze i kibice piłkarskiej drużyny Lecha Poznań, którzy uświetnili w ten sposób 87-lecie istnienia swego klubu.

„Pragniemy dziękować Panu Bogu za wszystkich, którzy tworzyli historię Lecha Poznań i modlić się o Boże błogosławieństwo dla tych, którzy dzisiaj tę historię tworzą. Będziemy też prosić Pana Boga, aby wysiłki działaczy, piłkarzy i kibiców w tym roku zaowocowały upragnionym tak bardzo tytułem mistrza Polski” – powiedział na początku Mszy św. kapelan drużyny, ks. Jacek Markowski.
Prowadzący liturgię metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gądecki przestrzegał w homilii, że „trzeba mieć się na baczności przed wszystkimi formami sportu, które zapatrzone wyłącznie w zysk manipulują tak sportowcami jak i widzami”. „Celem sportu jest osiągnięcie takiego poziomu rozwoju, aby siły ducha mogły przezwyciężyć ograniczone z natury możliwości ciała. Każdy niewypaczony sport staje się w końcu także szkołą rozwoju ludzkiej duszy” – przypomniał piłkarzom hierarcha.

„Drodzy Lechici, nigdy nie zapominajcie o tym, że inni ludzie, a w szczególności ludzie młodzi, patrzą na was, ponieważ stanowicie dla nich ważne punkty odniesienia” – prosił zawodników metropolita poznański.

W prezbiterium świątyni zajęli miejsca piłkarze oraz trenerzy i władze klubu, a w nawie głównej kibice poznańskiej „jedenastki” w biało-niebieskich szalikach, będących barwami Lecha.

Lech Poznań utworzyli członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Klub zarejestrowano 19 marca 1922 roku. Zespół zadebiutował w ekstraklasie w 1947 roku, a dziesięć lat później zmienił nazwę na Kolejowy Klub Sportowy Lech i zyskał przydomek „Kolejorz”. Największe sukcesy klub odniósł w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, zdobywając pięć tytułów mistrza Polski oraz trzykrotnie Puchar Polski. W europejskich pucharach zaś toczył zacięte pojedynki ze słynną hiszpańską FC Barceloną. Ostatnim sukcesem drużyny było wywalczenie trzy lata temu kolejnego Pucharu Polski.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione