nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021

dziennik.pl/p

dodane 24.03.2009 09:00

Pandy wracają do domu


Pandy z Syczuanu opuściły Pekin. Osiem niedźwiadków wróciło do tej środkowochińskiej prowincji po dziesięciu miesiącach spędzonych w stolicy, dokąd je przetransportowano po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi. Misie zostaną umieszczone w nowoczesnym ogrodzie zoologicznym w mieście Ya'an.

Pandy poleciały samolotem do nowo powstałego ogrodu Bifengxia w mieście Ya'an. Misie miały stanowić dodatkową atrakcję w czasie sierpniowej olimpiady w Pekinie. Przyjechały do stolicy po tragicznym trzęsieniu ziemi w Syczuanie, które miało miejsce w maju zeszłego roku. Ich pobyt niespodziewanie przedłużył się, bo park Wolong, w którym mieszkały przed podróżą, został niemal całkowicie zniszczony.

W nowym zoo pandy będą miały do dyspozycji klimatyzowane pomieszczenie oraz duży wybieg z drzewami i rusztowaniami, by nie brakowało im ruchu. Obecnie na wolności żyje około 1 590 pand, większość z nich w Syczuanie i zachodniej prowincji Shaanxi. Pozostałych 180 osobników przetrzymuje się w ogrodach zoologicznych, gdzie trwają próby ich rozmnażania.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione