nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

kai/p

dodane 23.03.2009 09:47

„Marsz dla życia” w Zielonej Górze


Mimo padającego deszczu i zimna w niedzielne popołudnie ulicami Zielonej Góry przeszedł „Marsz dla życia”. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób. Marsz był jednym z wydarzeń Festiwalu Życia, który po raz czwarty odbył się w Zielonej Górze. Na trasie marszu, z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela do kościoła pw. Ducha Świętego, uczestnicy mieli okazję do modlitwy, śpiewu, a także wysłuchania słów Jana Pawła II na temat życia i godności człowieka.

„To nasze 'tak' dla życia. Chcemy pokazać, że jest wiele osób, które cenią takie wartości jak rodzina i małżeństwo, a także przeciwstawia się temu wszystkiemu, co dziś szczególnie zagraża życiu czyli aborcji, eutanazji czy in vitro” – powiedział ks. Dariusz Orłowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

W marszu uczestniczyły całe rodziny nie tylko z Zielonej Góry, ale także z Gorzowa Wlkp. czy okolicznych miejscowości. Wśród nich Grzegorz, Monika i Małgorzata Kaspercy ze Starego Kisielina k. Zielonej Góry. „Czuliśmy potrzebę powiedzenia w ten sposób, że o każde życie trzeba dbać. Szczególnie o to jeszcze nienarodzone. To nie jest tylko płód jak się często to podkreśla, ale mały człowiek” – podkreślił Grzegorz Kasperski.

Na zakończenie marszu w kościele pw. Ducha Świetego odbył się wernisaż wystawy promującej życie oraz koncert zespołu jazzowego „The Conception”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione