nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

sportowefakty.pl/p

dodane 23.03.2009 09:45

Justyna najlepsza na świecie


Justyna Kowalczyk jako pierwsza minęła linię mety ostatniego w tym sezonie biegu na dziesięć kilometrów. Polka tym samym wygrała finałowy turniej w szwedzkiej miejscowości Falun, a także, co najważniejsze wywalczyła historyczny triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wielką ambicję, niesamowitą wytrwałością i wyjątkową wolą walki wykazała się najlepsza biegaczka tego sezonu. Zwycięstwem w Falun wywalczyła aż dwieście punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a co za tym idzie Kryształową Kulę. To niewątpliwie jeden z największych sukcesów w historii polskiego narciarstwa.

Do ostatniego biegu Polka wystartowała z prawie 50-sekundową przewagą nad Szwedką, Anną Olsson, a dotychczasowa prowadząca w punktacji łącznej cyklu - Petra Majdic traciła przed startem do zawodniczki z Karsiny Wielkiej minutę i sześć sekund.

Dwukrotna Mistrzyni Świata z Liberca, aby sięgnąć po końcową wygraną musiała odrobić do Słowenki 73 punkty, czego dokonała z nawiązką. Warto również zwrócić uwagę na to, że Kowalczyk dopiero po finałowych zmaganiach w Skandynawii po raz pierwszy założyła żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej.


« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione