nasze media Mały Gość 04/2024

sport.pl/p

dodane 23.03.2009 09:43

Sukces Małysza i spółki

Adam Małysz zajął drugie miejsce w ostatnim tegorocznym konkursie zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. Wygrał Fin Harri Olli, Kamil Stoch był zajął ósme miejsce. Małysz skoczył na odległość 209,5 m – 10 metrów bliżej niż Olli.

Dzień później jeszcze większą niespodziankę sprawili polscy skoczkowie w konkursie drużynowym. Zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko z Norwegami. Wyprzedziliśmy między innymi Austriaków. Polska stanęła na podium pierwszy raz od ponad siedmiu lat. Adam Małysz osiągnął odległość 207 m, Kamil Stoch lądował na 205.5 oraz 192.5 metrze, Stefan Hula skoczył 194,5 i 174 metry, a Łukasz Rutkowski 192,5 i 193,5 m.
Jury konkursu zdecydowało, że skoki w drugiej serii zostaną anulowane, dlatego liczyła się tylko seria pierwsza, co oznaczało, że Polacy skończyli zawody na rewelacyjnym drugim miejscu!