nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/p

dodane 20.03.2009 11:03

Modlitwa Benedykta XVI do Opiekunki Afryki


Trwa pielgrzymka Ojca Świętego w Afryce. 19 marca podczas Mszy św. w Jaunde, w Kamerunie Benedykt XVI wygłosił modlitwę do Najświętszej Maryi Panny, Opiekunki Afryki:

„Święta Maryjo, Matko Boża, Opiekunko Afryki, wydałaś na świat prawdziwe Światło, Jezusa Chrystusa. Swym posłuszeństwem Ojcu, przez łaskę Ducha Świętego, obdarzyłaś nas źródłem pojednania i sprawiedliwości, Jezusem Chrystusem, naszym pokojem i radością.

Matko czułości i mądrości, ukaż nam Jezusa, Twego Syna i Syna Bożego. Wspieraj nas na drodze nawrócenia, aby chwała Jezusa jaśniała nad nami we wszystkich wymiarach życia osobistego, rodzinnego i społecznego.

Matko, Skarbnico Miłości i Sprawiedliwości, swą uległością wobec Ducha Pocieszyciela, uproś nam łaskę, abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego Pana, byśmy coraz bardziej stawali się solą ziemi i światłem świata.

Matko Nieustającej Pomocy, Twemu macierzyńskiemu wstawiennictwu zawierzamy przygotowanie i owoce Drugiego Synodu dla Afryki. Królowo Pokoju, módl się za nami! Pani Afryki, módl się za nami!”
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione