nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/p

dodane 16.03.2009 13:31

Festiwal chrześcijański w Paryżu


W Paryżu rozpoczął się 13 marca dwunasty Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w dzielnicy Marais, znany jako Marais Chrétien. W tym roku towarzyszy mu hasło „Czas i wieczność”, inspirowane Światowym Rokiem Astronomii. Festiwal potrwa do niedzieli 22 marca.

Nazwa Marais nie istnieje na administracyjnej mapie Paryża. Jest to stara dzielnica, bardziej niż inne naznaczona historyczną obecnością judaizmu i chrześcijaństwa, zaś chrześcijanie z Marais to zarówno katolicy, jak i protestanci.

Pierwszym wydarzeniem festiwalu był spektakl zatytułowany „Ewangelia łaski”, przygotowany w oparciu o Ewangelię według św. Łukasza. W rozpoczynającym się tygodniu zaplanowano ponad 50 przedstawień, koncertów, wystaw, konferencji i projekcji filmów. W organizację festiwalu angażują się także władze miasta oraz instytucje publiczne – po raz pierwszy jest wśród nich słynne paryskie Muzeum Sztuk i Rzemiosł. Współorganizatorka festiwalu, Paule Zellitch, podkreśla, że „dla społeczeństwa, w którym spotykają się liczne tradycje religijne, kultura pozostaje uprzywilejowanym miejscem dialogu”.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione