nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

kai/p

dodane 16.03.2009 13:25

Ewangelia opowiedziana muzyką soul, pop, rock


Przedstawienie muzyczne składające się z kilkunastu utworów opartych na motywach pasyjnych, przeplatane fragmentami Ewangelii zaprezentowała 15 marca w kościele św. Wojciecha w Kielcach grupa młodzieży z zespołu „Bardzo Nam Miłosz”.
- To próba przedstawienia historii zbawienia w nietypowej oprawie i formie – mówi o przedsięwzięciu jego pomysłodawca, ks. Miłosz Hołda. Na scenie wstąpiło ponad dwudziestu artystów w wieku od 13 do 35 lat, wspomaganych przez muzyków grających na różnych instrumentach. Usłyszeć można było m. in. gitarę akustyczną, basową, elektroniczną, saksofon perkusję, bębny itd. Utwory pod wspólnym tytułem „Pasja” osadzone są w muzyce soul, rock, pop oraz gospel. -To gatunki muzyczne, które przemawiają nie tylko do młodego pokolenia – tłumaczy ks. Hołda.

Ks. Marcin Boryń z par. św. Wojciecha powiedział, że jest to forma modlitwy duchowej, która może wzbudzać w ludziach refleksję, pomóc im się zastanowić, zatrzymać w czasie Wielkiego Postu. Jak zapowiada ks. Hołda, przedstawienie muzyczne będzie jeszcze prezentowane w parafiach Proszowice w najbliższą niedzielę, w parafii Świniary 29 marca oraz w Niedzielę Palmową – w parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie.

Znany w diecezji zespół muzyki religijnej „Bardzo Nam Miłosz” działa od trzech lat w Jędrzejowie i jest związany z odbywającymi się co roku w parafii Trójcy Świętej Chrześcijańskimi Dniami Kultury. Zespołem kieruje ks. Miłosz Hołda, który jest także autorem tekstów i muzyki. W zespole grają i śpiewają muzycy z parafii jędrzejowskich jak i spoza nich.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione