nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

dziennik.pl/p

dodane 13.03.2009 12:42

Obudziły się niedźwiedzie w zoo


Niedźwiedzie z wybiegu przy warszawskiej Trasie W-Z poczuły wiosnę. Od kilku dni spacerują po terenie i czekają na warszawiaków, którzy przyniosą im łakocie.

Wybieg dla niedźwiedzi przy al. Solidarności w Warszawie to ewenement w skali świata: nie znajduje się na terenie zoo, a tuż przy jednej z najruchliwszych ulic w mieście. Właśnie dzięki tej nietypowej lokalizacji pobudka misiów jest co roku wydarzeniem na warszawskiej Pradze, które komentują pasażerowie przejeżdżających obok tramwajów i autobusów.

Mimo hałasu z pobliskiej ulicy niedźwiedzie mają się całkiem dobrze. Przed kilkoma laty warszawiacy pełni byli obaw, że szkodzą im spaliny przejeżdżających samochodów. Gdy jeden z miśków zdechł, zrobiono mu sekcję zwłok. Okazało się, że płuca ma czyste, jakby całe życie mieszkał co najmniej w Tatrach.

Trzy niedźwiedzie brunatne, które właśnie zaczęły wychodzić na wybieg, urodziły się już w ogrodach zoologicznych i od lat mieszkają przy ruchliwej trasie. Przyzwyczaiły się, że mimo zakazu przychodzą do nich warszawiacy i karmią je śliwkami czy jabłkami. Potrafią nawet machać do przechodniów łapą, żeby tylko dostać smakołyk.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione