nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/p

dodane 13.03.2009 12:40

Caritas dzieciom z AIDS i gruźlicą


Caritas Internationalis zainicjowała ogólnoświatową kampanię na rzecz dzieci zarażonych wirusem HIV i gruźlicą. Na skutek braku lekarstw i testów, codziennie umiera na te choroby 800 dzieci. Wszystkie one mogłyby żyć. Wystarczyłoby zapobiec przekazywaniu niemowlętom wirusa od zarażonej matki, co powszechnie czyni się już w krajach rozwiniętych.

Dzieci już zarażone powinny natomiast otrzymywać terapię antyretrowirusową. Aktualnie jedna trzecia dzieci z wirusem HIV umiera przed ukończeniem pierwszego roku życia. Połowa nie dożywa dwu lat. Międzynarodowa organizacja kościelna, zrzeszająca 162 krajowe Caritas, chce zmienić tę sytuację. Apeluje do ludzi na całym świecie, aby wywierali nacisk na firmy farmaceutyczne, które nie produkują pediatrycznych leków antyretrowirusowych, ponieważ jest to dla nich nieopłacalne, skoro cały rynek zbytu stanowią kraje ubogie.

Caritas zachęca też, by o prawa dzieci upominać się u swych polityków, pytając, co uczynili, aby wszystkim dzieciom na świecie zagwarantować prawo do zdrowia.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione