nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Radio Watykańskie/p

dodane 13.03.2009 12:38

Żywy Madryt


W stolicy Hiszpanii powstała Fundacja Madrid Vivo – Żywy Madryt. Jej pierwszym celem będzie przygotowanie Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się tam w 2011 r. Honorowym przewodniczącym fundacji został kard. Antonio María Rouco Varela.

Już sama nazwa – Madrid Vivo – wskazuje, że fundacja pragnie przyczynić się skutecznie do tego, by stolica Hiszpanii stała się miastem wartości. Stąd też jest otwarta na wierzących i niewierzących, którzy podzielają starania, by rozszerzyć granice godności człowieka poza „ekonomiczny materializm” – wyjaśniają założyciele fundacji.

Pierwszym celem fundacji będzie przygotowanie Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie w 2011 r. Wstępna faza będzie polegała na uzyskaniu poparcia instytucji państwowych, społecznych i kulturalnych. Druga – na utworzeniu we wrześniu tego roku tzw. Platformy Obywatelskiej, która obejmowałaby wszystkie grupy społeczności Madrytu. Fundacja Madrid Vivo czerpie z doświadczeń podobnej instytucji, która powstała w Walencji, by przygotować Światowe Spotkanie Rodzin.

W najbliższą Niedzielę Palmową kard. Antonio María Rouco Varela uda się z grupą młodzieży do Rzymu, aby przyjąć z rąk arcybiskupa Sydney krzyż oraz ikonę, które towarzyszą Światowym Spotkaniom Młodzieży.
« 1 »