nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

ekai.pl/p

dodane 06.03.2009 10:49

O. Góra wyruszył do Irlandii kwestować na brewiarz

- Jadę do Irlandii kwestować na brewiarz – zapowiada twórca i organizator lednickich spotkań młodzieży, dominikanin ojciec Jan Góra, który rozpocznie w najbliższą niedzielę w Dublinie głoszenie rekolekcji wielkopostnych dla mieszkających tam Polaków.

Uczestnikom najbliższego Spotkania Młodzieży na Lednicy, które odbędzie się 6 czerwca, dominikanin przekaże 100 tys. brewiarzy dla świeckich, gdyż – jak tłumaczy – „kiedy człowiek wyrasta z dziecięcego pacierza jak z krótkich spodenek, to trzeba dać mu coś poważnego”.

„Jadę kwestować na brewiarz, który chcę rozdać młodym ludziom w prezencie. Jako że w Polsce mój apel o sfinansowanie druku spotyka się na razie z mało skutecznym zainteresowaniem, jestem zmuszony żebrać za granicą” – powiedział o. Góra przed odlotem do Dublina. W stolicy Irlandii poznański duszpasterz akademicki wygłosi trzydniowe rekolekcje wielkopostne w dominikańskim kościele Najświętszego Zbawiciela. Do głoszenia nauk zaprosił go pracujący wśród tamtejszej Polonii współbrat z zakonu – o. Marek Grubka.
„Będę mówił o Chrystusie, moim Mistrzu i Panu oraz o ojcostwie, synostwie i braterstwie. Bo to są relacje miłości: jesteśmy przecież dla kogoś ojcem, dla kogoś innego synem, a jeszcze dla kogo innego bratem. Te relacje trzeba w sobie odnawiać” – powiedział o swoich rekolekcjach o. Góra.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione