nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021

ekai.pl/p

dodane 05.03.2009 09:37

W Zielonej Górze powstaje „Okno Życia”

Już wkrótce każda matka nie mogąca zaopiekować się swoim noworodkiem będzie mogła bezpiecznie i anonimowo zostawić dziecko w specjalnym „Oknie Życia” w Zielonej Górze.
Jego uroczystego otwarcia 24 marca, w Narodowy Dzień Życia, dokona bp zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt.

„Okno Życia” powstało z inicjatywy diecezjalnej Caritas. „Chcemy uzmysłowić matkom, które z różnych powodów nie mogą zająć się swoimi dziećmi, że nie muszą narażać ich życia pozostawianiem w przypadkowych miejscach. Będą mogły bezpiecznie i anonimowo przynieść dziecko do Okna Życia” – powiedział Grzegorz Idziak, wicedyrektor Caritas zielonogórsko-gorzowskiej. „Pierwsze takie okno powstało w Krakowie i się sprawdziło. W takich przypadkach dzieci szybciej trafiają do rodzin, które je oczekują” – dodał.

Oknem Życia zaopiekują się siostry elżbietanki. Lokalizacja nie jest przypadkowa. „Oprócz 24 godzinnej opieki okno będzie usytuowane w centralnym i zarazem intymnym miejscu miasta” - wyjaśnia Anna Łosińska z Caritas.

Jak zapewniają pracownicy Caritas, Okno jest w zupełności bezpieczne dla dziecka. „Będzie miało ogrzewanie i klimatyzację. W momencie otwarcia okna zostanie uruchomiony wewnętrzny alarm. Dyżurująca siostry zejdzie po dziecko i zadzwoni po pogotowie, które zawiedzie dziecko na oddział noworodkowy, gdzie zostanie zbadane. Później zostanie uruchomiona cała procedura adopcyjna” - tłumaczy pani Łosińska.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione