nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai.pl/p

dodane 23.02.2009 13:59

Ruszyła internetowa akcja „Tak! za Benedyktem”

Pod hasłem „Tak! za Benedyktem“ wystartowała wielka internetowa akcja wspierająca papieża Benedykta XVI. W każdej chwili można wyrazić swoją solidarność z papieżem i zapewnić o swojej modlitwie za niego, składając swój podpis pod adresem: www.ja-zu-benedikt.net.

„My sygnatariusze sprzeciwiamy się niepohamowanym atakom w mediach na osobę Ojca Świętego – naszego Pasterza. Ataki te są nie na miejscu i nie odpowiadają ani prawdzie ani postępowaniu godnemu człowieka. Jesteśmy ludźmi dobrej woli, zaangażowani katolicy świeccy, osoby zakonne i księża. Poprzez złożenie naszego podpisu wyrażamy stanowczo naszą solidarność z Waszą Świątobliwością” – brzmi tekst deklaracji.

Od minionego piątku, kiedy ruszyła akcja, do dzisiaj podpisy złożyło już prawie 14 tys. osób z całego świata, w tym z Polski 230. Wśród sygnatariuszy najwięcej osób świeckich, ponad 12 tys., prawie 1 tys. księży i ok. 700 zakonników. Jak na razie największe wsparcie dla papieża płynie z Niemiec, Austrii, Słowacji. Czech, Szwajcarii i Polski.

Organizatorem akcji jest katolicki portal internetowy „kath.net” Akcja potrwa do Wielkanocy, a po jej zakończeniu lista osób, które wzięły w niej udział zostanie przekazana Benedyktowi XVI.

« 1 »