nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai.pl/p

dodane 23.02.2009 10:17

Polscy księża mistrzami Europy

Piłkarska reprezentacja polskich księży 19 lutego obroniła w portugalskiej Bradze tytuł mistrzów Europy w halowej piłce nożnej. W grze o finał polska drużyna zwyciężyła z Chorwacją 3:1, zaś złoto wywalczyła pokonując gospodarzy turnieju, Portugalię 2:0.

Były to już IV Mistrzostw Europy w Halowej Piłce nożnej. Co roku polscy księża przywozili z tych turniejów medale. Podczas I mistrzostw, w Austrii, Polacy zostali wicemistrzami i tytuł ten obronili rok później w Chorwacji. Trzecie mistrzostwa w 2008 w Bośni i Hercegowinie przyniosły polskim kapłanom tytuł mistrza Europy.

Tuż przed tegorocznym turniejem ks. Dariusz Sieradzy, kapitan i selekcjoner polskiej drużyny podkreślał dobre przygotowanie i obiecującą formę ekipy, która miała bronić mistrzowski tytuł. „Odmłodziłem ostatnio nasz skład, mieliśmy też w tym miesiącu szansę pograć razem, np. na turnieju w Daleszycach i w Zamościu. Jestem dobrej myśli” – powiedział przed wyjazdem do Portugalii.

W reprezentacji Polski grają księża z diecezji: sosnowieckiej, sandomierskiej, tarnowskiej, radomskiej, zamojsko–lubaczowskiej.

« 1 »