nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai.pl/p

dodane 16.02.2009 09:57

Walentynka od Pana Boga w Gnieźnie

Młodzież z gnieźnieńskiej parafii farnej wspólnie z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży „Wiosło” zorganizowała 14 lutego specjalną walentynkową akcję. Na ulicach Gniezna rozdawała specjalne czerwone ulotki z wyznaniem „Kocham Cię – Bóg Ojciec”.
Akcja jest odpowiedzią na niedawną decyzję producenta czekolady „Milka” o wykluczeniu z konkursu na najciekawszą walentynkę haseł odwołujących się do Boga. Przypomnijmy, że hasła można było zgłaszać od połowy stycznia na stronie www.ilovemilka.pl. Najoryginalniejsze miały zostać umieszczone na bilbordach w dużych polskich miastach. Wyboru dokonali internauci. Najwięcej głosów oddano na hasła mające zabarwienie religijne np: „Bóg kocha Ciebie dzisiaj i ja też”. Hasła te w ostatni dzień konkursu usunięto tłumacząc, że naruszają one regulamin i obrażają uczucia religijne innych osób.
– Nie wiem, w jaki sposób i czyje uczucia religijne miałyby obrażać te hasła. Jestem jednak pewny, że gdyby sprawa dotyczyła haseł nadesłanych przez jakąś mniejszość religijną, czy seksualną, to nikt nie miałby odwagi ich usunąć. Nasza akcja ma być pozytywną odpowiedzią na to zdarzenie. Chcemy pokazać, że stwierdzenie „Bóg Cię kocha” nikogo nie obraża – mówi ks. Jan Kwiatkowski z gnieźnieńskiej parafii farnej, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.
Walentynki od Pana Boga wręczano i młodszym i starszym. Na jednej stronie umieszczono na czerwonym tle białe serce i napis: Kocham Cię – Bóg Ojciec. Na drugiej Hymn o miłości św. Pawła.
„Chcieliśmy przypomnieć, kto jest źródłem miłości i że z okazji walentynek – skoro już się przyjęły na naszym gruncie – można dać najbliższym coś więcej niż plastikowe chińskie serduszko, czy kartkę z misiem” – dodaje ks. Kwiatkowski.

« 1 »