nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai.pl/p

dodane 16.02.2009 09:31

Fotografie ze spotkania młodych w Sydney

Wystawa fotograficzna pt. „Benedykt XVI i młodzież na XXIII Światowych Dniach Młodzieży w Sydney 2008” została otwarta w sobotę 14 lutego na Jasnej Górze. W Sali Ojca Augustyna Kordeckiego przedstawionych jest prawie 190 zdjęć obrazujących ubiegłoroczne spotkanie młodych z papieżem.
Ks. Józef Kubicki, chrystusowiec, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, pomysłodawca i organizator wystawy podkreśla, że jej celem jest przypomnienie i niejako zatrzymanie w przestrzeni duchowej Światowych Dni Młodzieży - tego niezwykłego wydarzenia, któremu towarzyszyły słowa: „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami”.
„Gdziekolwiek spotyka się młodzież, obecny jest Duch św. On sprawia, że jesteśmy młodzi, pełni solidarności i entuzjazmu” - powiedział ks. Kubicki, który dodał, że wystawa prezentowana jest na Jasnej Górze głównie z myślą o przybywających tu maturzystach. „Chcemy przypomnieć, jak wyglądało spotkanie w Sydney i poprzez to ożywić wiarę młodych. Dodać im odwagi i sił, aby się nie lękali, bo Duch św. zawsze będzie z nimi” - zauważył pomysłodawca wystawy.
Wybrane zdjęcia ukazują młodych pielgrzymów, radosnych i pełnych nadziei, otwartych na moc Ducha Świętego, którzy pod przewodnictwem Piotra naszych czasów poszukują Prawdy, którą jest Chrystus.
W dniach 15-20 lipca 2008 r. do australijskiej metropolii przyjechało ok. 300 tys. młodych pielgrzymów z 177 krajów świata. Oprócz spotkań z papieżem w trakcie ŚDM w całym mieście głoszono katechezy i odbywał się Festiwal Młodych.
Ks. Józef Kubicki zapewnia, że także XXIV Światowe Spotkanie Młodzieży zaplanowane w Madrycie w 2011 r. zostanie uwiecznione w fotografiach. Wystawę fotograficzną z ubiegłorocznego spotkania młodych z papieżem w Sydney można oglądać w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego do niedzieli 22 lutego w godz. 9.00-16.00.

« 1 »