nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai.pl/k

dodane 09.02.2009 10:52

Drugie dziecko w warszawskim „Oknie życia”

W warszawskim „Oknie życia”, którym opiekują się siostry franciszkanki Rodziny Maryi pozostawiono, 5 lutego, drugie dziecko. Tym razem jest to kilkudniowa dziewczynka. Pierwsze dziecko, chłopczyka zostawiono tam, 20 grudnia u.br.

5 lutego o godz. 21.15 włączył się alarm zainstalowany przy „Oknie życia” uruchamiany w momencie jego otwarcia. Kiedy siostry podeszły do okna w środku znajdowała się dziewczynka.

„Była zadbana, nakarmiona i nie płakała. Noworodek ubrany był w ciepłą odzież, z zapasem ubranek na przyszłość” - powiedziała s. Wanda Kmiecik.

Siostry franciszkanki Rodziny Maryi natychmiast wezwały pogotowie, które przewiozło dziewczynkę na oddział noworodków Szpitala św. Rodziny przy ul. Madalińskiego.

Jak zapewniła s. Kmiecik jak najszybciej będzie to możliwe zostaną uruchomione procedury adopcyjne, by dziecko mogło trafić do rodziny.(...)

„Okno Życia” prowadzone przez siostry franciszkanki Rodziny Maryi oznaczone jest logo „Caritas” i wychodzi na ul. Hożą.

Uruchomione je 6 grudnia u.br. Jego otwarcie uruchamia alarm zamontowany na stałe w dwóch pokojach sióstr i dwa przenośne alarmy. Matka pozostawiająca dziecko zachowuje anonimowość i nie jest poszukiwana przez sąd. Natomiast dziecko bezzwłocznie trafia do szpitala na oddział noworodków, gdzie przechodzi badania, a o jego dalszym losie decydują sąd i ośrodki adopcyjne.

„Okno” działa pod opieką Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a w jego funkcjonowanie zaangażowane są nie tylko Siostry Rodziny Maryi, ale także archidiecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, Pogotowie Ratunkowe, Szpital im. Św. Rodziny oraz ośrodki adopcyjne

« 1 »