nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 16.01.2009 09:12

Papież spotkał się z policjantami

15 stycznia podczas audiencji Papież spotkał się pracownikami inspektoratu włoskiej policji przy Watykanie.
Czuwają oni na terenach graniczących bezpośrednio z Państwem Watykańskim i na samym placu św. Piotra nad bezpieczeństwem przybywających tam pielgrzymów i turystów.

Benedykt XVI przypomniał, że jako kardynał codziennie spotykał ich na placu przed bazyliką watykańską. Zwrócił uwagę na liczne wyrzeczenia, jakich ta służba wymaga od nich samych i także od ich rodzin, ze względu na stale pełnione dyżury.

Nawiązując do oczekiwań i trosk ludzkości na początku nowego roku, Papież wskazał znaczenie nadziei.
„Dla nas chrześcijan prawdziwą nadzieją jest Chrystus, dar Ojca dla ludzkości – mówił Ojciec Święty. – Tę prawdę, która jest w samym sercu ewangelicznego orędzia, trzeba głosić wszystkim ludziom. Dla wszystkich bowiem Jezus narodził się, umarł i zmartwychwstał. Kościół stale głosi to dzisiaj całej ludzkości, aby każdy człowiek w każdej ludzkiej sytuacji mógł doświadczyć mocy zbawczej łaski Boga. Tylko ona może przemienić zło w dobro. Tylko Chrystus może odnowić ludzkie serce, sprawiając, że stanie się «oazą» pokoju. Tylko Chrystus może nam pomóc w budowaniu świata, w którym panować będzie sprawiedliwość i miłość. W świetle tej niewzruszonej nadziei nasza codzienna praca, jakakolwiek by była, nabiera innego znaczenia i wartości. Zakotwiczamy ją bowiem w trwałych wartościach duchowych, które napełniają nasze życie spokojem i czynią je użytecznym dla braci”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione