nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022

ekai.pl/k

dodane 14.01.2009 08:46

Rozpoczyna się Spotkanie Rodzin w Meksyku

Ponad milion osób z 98 krajów weźmie udział w VI Światowym Spotkaniu Rodzin, które odbędzie się w Mieście Meksyk w dniach od 14 do 18 stycznia na temat „Rodzina szkołą wartości ludzkich i chrześcijańskich”.

W trakcie Spotkania przedstawiciele 22 ruchów i organizacji katolickich z całego świata przedstawią swoje działania na rzecz rodziny.

W sobotę 17 stycznia, w najsłynniejszym meksykańskim sanktuarium maryjnym w Guadalupe odbędzie się święto rodzin: nabożeństwo różańcowe, połączone z dawaniem świadectw przez rodziny z całego świata. Pięć świadectw ma odzwierciedlać sytuację rodzin na poszczególnych kontynentach.

– Można będzie dostrzec jak rodzina chrześcijańska w różnych płaszczyznach i sytuacjach może być światłem świata i solą ziemi – uważa kard. Ennio Antonelli.

18 stycznia kard. Tarcisio Bertone będzie w sanktuarium w Guadalupe przewodniczył Mszy św. na zakończenie Spotkania.

Jedną z inicjatyw towarzyszących Spotkaniu będzie tzw. mozaika rodzin, czyli gigantyczny portret Benedykta XVI, ułożony z tysięcy zdjęć rodzin z całego świata.

Ogłoszono także konkurs zatytułowany „List do mego dziecka”, do którego zaproszone samotne matki z Meksyku. Najciekawsze z prac znajdą się w publikacji, która ofiarowana zostanie papieżowi.

Pomysłodawcą tego rodzaju międzynarodowych zlotów rodzinnych był Jan Paweł II.

W dniach 8-9 października 1994 r. odbyło się w Rzymie I Światowe Spotkanie Rodzin z Ojcem Świętym pod hasłem „Rodzina sercem cywilizacji miłości”.

Następne spotkania odbyły się kolejno: w dniach 3-6 października 1997 r. w Rio de Janeiro (hasło „Rodzina – dar i zobowiązanie, nadzieja ludzkości”), 14-15 października 2000 r. w Rzymie – jako część Jubileuszu Rodzin w ramach Roku Świętego („Dzieci wiosną rodziny i społeczeństwa”), 22-26 stycznia 2003 r. w Manili („Rodzina chrześcijańska dobrą nowiną dla trzeciego tysiąclecia”) oraz 1-9 lipca 2006 r. w Walencji („Przekaz wiary w rodzinie”). W tym ostatnim uczestniczył już Benedykt XVI.

Na zakończenie tamtego spotkania zapowiedział on, że następne, szóste z kolei odbędzie się w stolicy Meksyku.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione