nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

KAI/k

dodane 06.01.2009 10:20

„Paczka na Wschód” - akcja pomocy dzieciom na Wschodzi

Do 7 stycznia trwa akcja Caritas Polska i Wspólnoty Polskiej „Paczka na Wschód”. Jej celem jest pomoc ubogim dzieciom na Wschodzie.

Przygotowane paczki ze słodyczami, odzieżą oraz przyborami szkolnymi mają być także wyrazem solidarności z ubogimi mieszkańcami Kresów. Na Wschodzie mieszka 3 mln osób polskiego pochodzenia.

Akcja „Paczka na Wschód” w tym roku została zorganizowana po raz pierwszy.

Od 1 do 7 stycznia w telewizji i radiu publicznym emitowane są spoty zachęcające do wysyłania SMS-ów o treści „Pomagam” na nr 72 902.

Z zebranych środków przygotowane zostaną paczki, które trafią do dzieci z domów dziecka oraz do rodzin wielodzietnych. Poza tym przez cały rok można wpłacać pieniądze na konto Caritas Polska z dopiskiem „Paczka na Wschód”.

O. Zdzisław Świniarski, wicedyrektor Caritas Polska zachęcił także producentów artykułów spożywczych, materiałów szkolnych czy odzieży do włączenia się w pomoc poprzez ofiarowanie darów potrzebnych do przygotowywanych paczek.

Akcję zakończy uroczysty koncert w katedrze w Zamościu, 6 stycznia.

W koncercie wezmą udział m.in. Alicja Majewska, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki i Włodzimierz Korcz. W katedrze zaśpiewa także prawie 300 dzieci.

Organizatorem koncertu jest ks. dr Zdzisław Osowski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.

Pierwszą edycję akcji „Paczka na Wschód” zorganizowały wspólnie Caritas Polska i Wspólnota Polska wraz z Telewizją Polską i Polskim Radiem.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione