nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI/k

dodane 05.01.2009 09:51

Szkolne Koła Caritas pomagają ubogim uczniom

W okresie Bożego Narodzenia Szkolne Koła Caritas archidiecezji częstochowskiej rozprowadzają świąteczne pamiątki na kiermaszach w szkołach jak również przy parafiach- informuje Caritas archidiecezji częstochowskiej.

Dochód z tej akcji członkowie Szkolnych Kół Caritas przeznaczą dla kolegów i koleżanek, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Podobna inicjatywa została podjęta podczas tzw. „akcji adwentowej”.

Aktualnie w archidiecezji częstochowskiej istnieje 95 Szkolnych Kół Caritas, w których działa już ok. 2 tys. wolontariuszy.

Szkolne Koło Caritas jest organizacją działającą w ramach Caritas diecezjalnej, pod nadzorem dyrektora szkoły, który wyznacza nauczyciela sprawującego opiekę nad tą grupą (opiekuna koła).

Celem działalności jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka oraz na problem ludzkiej biedy i niedostatku a także zachęcanie do wolontariatu i pracy charytatywnej.

- Szkolne Koła Caritas są miejscem nie tylko posługi charytatywnej młodych dla młodych, ale również skutecznym sposobem formowania dojrzałych postaw tych, którzy pragną zaangażować się w wolontariat chrześcijański- zauważa ks. Stanisław Iłczyk dyrektor Caritas archidiecezji częstochowskiej.

Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas pozyskuje środki które następnie przeznaczają na pomoc dla koleżanek i kolegów ze swojej szkoły. Uczniowie spieszą z pomocą tym, którzy są najbliżej, a znaleźli się w potrzebie.

« 1 »