nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

KAI/k

dodane 22.12.2008 09:04

Stół wigilijny dla 8 tys. osób

Blisko 8 tys. radomian połamało się opłatkiem w czasie spotkania świątecznego, które odbyło się w niedzielę 21 grudnia na głównym deptaku w mieście - ulicy Żeromskiego.

Przy najdłuższym stole wigilijnym w Polsce (130 metry) życzenia składali m.in. biskup Zygmunt Zimowski i prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Odbyła się także licytacja bombek, z której dochód - ok. 4 tys. zł - zostanie przekazany na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Spotkanie świąteczne rozpoczęło się od Mszy św. w pobliskim kościele garnizonowym. W czasie Mszy harcerze przekazali mieszkańcom Radomia Betlejemskie Światełko Pokoju.

Przed nabożeństwem około 600 litrów grochówki dla uczestników spotkania przywieźli żołnierze z jednostki Wojskowej numer 3463 na radomskim Sadkowie.

Po liturgii rozpoczęła się Wigilia miejska. Stół zastawiony był tradycyjnymi potrawami, które przygotowały kasyno wojskowe i jedna z miejskich gospód. Były śledzie, karpie, sałatki, pierogi i barszcz.

W trakcie wieczerzy brzmiały kolędy w wykonaniu Chóru Miasta Radomia Sancti Casimiri Cantores Radomiensis. Na zakończenie odbył się koncert z udziałem m.in. Kasi Kowalskiej, Haliny Frąckowiak i Joanny Trzepiecinskiej.(...)

Organizatorem Wigilii na deptaku były władze Radomia i Caritas Polska.

« 1 »