nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

Radio Watykańskie/k

dodane 22.12.2008 09:01

Misyjni „siewcy gwiazd”

Setki „siewców gwiazd” pojawiło się 20 grudnia na ulicach hiszpańskich miast. Dzieci i młodzież w imieniu misjonarzy rozdają przechodniom małe gwiazdy i składają misjonarskie życzenia świąteczne.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, które organizuje kampanię „siewców gwiazd” w Hiszpanii od ponad 30 lat, zaprasza dzieci i młodzież do przeżycia „misyjnego Bożego Narodzenia”.

Jako „siewcy gwiazd” stają się – podobnie jak misjonarze – głosicielami Dobrej Nowiny, składając świąteczne życzenia przechodniom i przypominając im o narodzinach Jezusa Chrystusa, który przyszedł na świat z miłości do człowieka.

„Chcemy pokazać ludziom i nam samym, że w tym życiu warto dać coś drugiemu, nie oczekując niczego w zamian. Nie wyszliśmy na ulicę, aby prosić o datki, ale by powiedzieć ludziom, że cieszymy się z tego, iż możemy podarować im malutki, błyszczący prezent, jakim jest gwiazda – mówią uczestnicy kampanii. – Misjonarze to ludzie, którzy dają wszystko i nie oczekują niczego w zamian. Chcemy być jak oni”.

„Siewcy gwiazd” dziękują w imieniu misjonarzy także za pomoc, jaką otrzymali oni podczas niedzieli misyjnej. Każdy z przechodniów – oprócz gwiazdy – otrzymuje małą broszurkę z podstawowymi informacjami o misjach.

« 1 »