nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

KAI/k

dodane 19.12.2008 17:13

Trzej Królowie na ulicach Warszawy

Po raz pierwszy ulicami Warszawy przejdzie orszak Trzech Króli. Wraz z osobami, odgrywającymi mędrców, podążających do Betlejem, będą pielgrzymować metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz i prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Orszak zbierze się 4 stycznia na Placu Zamkowym o godz. 11.45 i uda się w uroczystym pochodzie na Rynek Nowego Miasta, gdzie będą ustawione Jasełka. Tam też odbędzie się wspólne kolędowanie wraz z kapelą góralską i chórem.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli są Centrum Myśli Jana Pawła II, Stowarzyszenie Rodziców Szkoły "Żagle" i Fundacja Świętego Mikołaja.

Ponieważ zorganizowany przez nich Orszak ma symbolizować łączenie się kultur z różnych kontynentów, zaprosili do wzięcia udziału w świętowaniu dyplomatów z różnych krajów.

Dyplomaci zostali poproszeni o ubranie się w stroje regionalne. Będą oni szli w trzech grupach - europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej.

Pochód został przygotowany przez uczniów szkoły „Żagle”, którzy wcześniej poznawali różne kultury symbolicznie reprezentowane w Orszaku przez postacie Trzech Króli.

Organizatorzy chcieliby również, aby styczniowe Jasełka zachęcały warszawiaków do wspólnej refleksji nad sprawami najważniejszymi.

W czasie wspólnego świętowania odbędzie się zbiórka uliczna na program "Grunt to rodzina" wspomagający rodzinne domy dziecka, realizowany przez Fundację św. Mikołaja.

« 1 »