nasze media MGN 07/2024

www.delirious.pl/k

dodane 12.12.2008 12:43

Grupa Delirious? w Katowicach

17 grudnia w katowickim Spodku wystąpi brytyjska grupa DELIRIOUS?

Zespół DELIRIOUS? po raz pierwszy wystąpił w 1992 roku pod nazwą "The Cutting Edge Band" podczas spotkania młodzieży "Cutting Edge", które odbywało się w ich rodzinnym mieście Littlehampton w Wielkiej Brytanii.

Muzyka, którą wykonali została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność, zwłaszcza jej chrześcijańską część. Popularność zespołu wzrastała z dnia na dzień.

Wkrótce ich pierwsze piosenki stały się znane i chętnie śpiewane nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Najpopularniejsze z nich to: "I Could Sing Of Your Love Forever", czy "The Happy Song". W 1996 roku grupa przerodziła się w profesjonalny zespół muzyczny i przyjęła nazwę "Delirious?".

Jakiś czas później lider zespołu Martin Smith i basista Jon Thatcher przeżyli tragiczny wypadek samochodowy, z którego Pan Bóg pozwolił im jednak wyjść cało. Pod wpływem tego doświadczenia postanowili całkowicie poświęcić się muzyce ewangelizacyjnej i założyli nawet własną wytwórnię "Furious Records" oraz wydawnictwo "Curious".

DELIRIOUS ma na swoim koncie liczne nagrody: kilka złotych i platynowych płyt, Dove Awards oraz nominację do nagrody Grammy.

Koncertowali już z tak znanymi muzykami jak Bryan Adams, Bon Jovi, czy U2.

Obecnie skład zespołu to pięciu muzyków:
Martin Smith (wokal, gitara)
Timothy Jupp (keyboard, pianino)
Stuart Garrard (gitara, gitara elektryczna)
Stewart Smith (perkusja)


« 1 »