nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 12.12.2008 10:49

Bożonarodzeniowe znaczki w Brazylii

Poczta brazylijska przygotowała dwa nowe wzory znaczków pocztowych, które zostaną wyemitowane z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Pierwszy dzień ich obiegu wyznaczono na 17 grudnia. Jeden ze znaczków okolicznościowych upamiętnia 800 lecie powstania ruchu franciszkańskiego, natomiast drugi - 400 lat klasztoru św. Antoniego w Rio de Janeiro.

W obydwu dwóch wykorzystano elementy architektury klasztoru św. Antoniego, znajdującego się placu Carioca w centrum Rio de Janeiro.

Na znaczku upamiętniającym 800 lecie ruchu franciszkańskiego znajduje się żłóbek na którym obok Świętej Rodziny znajduje się figura św. Franciszka.

W tle znaczka widać fasadę klasztoru św. Antoniego.

Drugi znaczek przedstawia figurę św. Antoniego trzymającego Dzieciątko Jezus z 1621 roku. Oryginał figury również znajduje się w klasztorze św. Antoniego w Rio de Janeiro, który 4 czerwca obchodził 400 lecie istnienia.

Klasztor uważany za jeden z najważniejszych zabytków architektury brazylijskiej gościł w swoich murach słynnych zakonników, wśród nich św. Frei Galvao – pierwszego kanonizowanego Brazylijczyka.

« 1 »