nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

KAI/k

dodane 02.12.2008 13:22

Ruszają kolędnicy misyjni

Od pierwszej niedzieli Adwentu ruszyła akcja „Kolędnicy Misyjni”. To akcja Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci skierowana do najmłodszych, którzy poprzez swoje zaangażowanie chcą pomóc swoim ubogim i potrzebującym rówieśnikom w krajach misyjnych.

Tegoroczna akcja wesprze dzieci w Papui Nowej Gwinei. Przypada w 150-lecie działalności Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

W akcję „Kolędnicy Misyjni” włącza się co roku wiele dzieci, które na co dzień nie uczestniczą w formacji PDMD, ale chcą włączyć się w pomoc misjom.

Dzieci do kolędowania będą się przygotowywać od początku Adwentu. Katecheci i animatorzy PDMD przeprowadzą katechezy wprowadzające w klimat misyjnego zaangażowania dzieci, będą opowiadać o sytuacji ich rówieśników w Papui Nowej Gwinei, którym w tym roku pomogą mali misjonarze.

Dzieci otrzymają obrazki z tekstami modlitwy misyjnej oraz modlitwy za narody Oceanii, by także w ten sposób przygotowywać się do kolędowania. Do przygotowania kolędowania zachęcani są parafialni duszpasterze, katecheci oraz rodzice.

W drugi dzień świat Bożego Narodzenia w większości parafii odbędzie się tzw. rozesłanie kolędników misyjnych. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają błogosławieństwo, a parafianie zostaną poinformowani o czasie i celu przedsięwzięcia.

Dzieci będą kolędować między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem. Mogą również przygotować jasełka misyjne. Przy tych okazjach zbiorą pieniądze na rzecz dzieci w Papui Nowej Gwinei. Tegoroczna pamiątka kolędowa, którą będą przekazywać w odwiedzanych domach – „bombka choinkowa” z papuaską grafiką oraz błogosławieństwem – będzie wszystkim przypominać o misyjnej współpracy na rzecz dzieci.

Szczegółowych informacji na temat akcji „Kolędnicy Misyjni 2008” można szukać u moderatorów Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w diecezjach, a także w parafiach i szkołach.

« 1 »