nasze media Najnowszy numer 11/2019

Radio Watykańskie/k

dodane 01.12.2008 10:33

Uroczyste rozpoczęcie Adwentu w Betlejem

Pierwszą święcę adwentowego wieńca uroczyście zapalili w Betlejem Bracia Mniejsi, opiekunowie Miejsc Świętych.

Okazją to tego symbolicznego gestu są obchody patronalnego święta franciszkańskiego kościoła przy bazylice Narodzenia Pańskiego. Jest on dedykowany św. Katarzynie, dziewicy i męczennicy z Aleksandrii.

Uroczystości rozpoczęło się uroczyste wprowadzenie nowego Kustosza Ziemi Świętej, którym jest o. Pierbattista Pizzabal

Przy akompaniamencie skautów z Betlejem i z Nazaretu o. Kustosz został wprowadzony do kościoła św. Katarzyny. W powitaniu podkreślił potrzebę duchowego przygotowania do spotkania z Dzieciątkiem Jezus. Po południu zostały odprawione nieszpory oraz liturgiczna godzina czytań z I Niedzieli Adwentu.

Podczas śpiewu Magnificat procesja zeszła do Groty, gdzie po okadzeniu miejsca Narodzenia i Żłobka Pana Jezusa o. Kustosz zapalił od lampki oliwnej pierwszą świecę adwentową, symbolizującą radość oczekiwania na światło Bożego Narodzenia.

Betlejemskie światło, które pali się w Grocie Narodzenia, jest znakiem obecności „prawdziwej światłości” – Jezusa Chrystusa.

Uroczystości betlejemskie ku czci św. Katarzyny oraz inaugurujące okres Adwentu zakończą się niedzielną eucharystią z udziałem tutejszej wspólnoty parafialnej i pielgrzymów z różnych stron świata.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 11.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 6
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione