nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 28.11.2008 08:59

Trwa afrykańskie spotkanie młodych

Młodzież z ponad 40 krajów świata uczestniczy w Nairobi w afrykańskim etapie „Pielgrzymki zaufania przez ziemię” organizowanej przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé.

O tym, jak dzielić się nadzieją, dyskutują m.in. młodzi z dotkniętego wojną Konga, czy z leczącej rany po ludobójstwie Rwandy.

Do stolicy Kenii przybyli też młodzi Europejczycy. Jak podkreśla uczestniczący w spotkaniu br. Wojciech Ulman OFMConv, szczególnym doświadczeniem jest odkrywanie nadziei, w miejscach które wydają się być jej zaprzeczeniem.

„Rano młodzież spotkała się na modlitwie w małych grupach: we wspólnotach i w parafiach. Po czym udała się w różne miejsca Nairobi, szukając w nich nadziei. Młodzi odwiedzali, należące do największych na świecie, slumsy, szpitale oraz domy dziecka – mówi polski franciszkanin.

„Uczestnicy spotkania podkreślają, że jest ono dla nich wielkim wsparciem w poszukiwaniu Boga oraz w odkrywaniu pragnienia większego zaangażowania w życie społeczeństwa i Kościoła” – dodaje br. Ulman.

Większość uczestników afrykańskiego spotkania Taizé śpi w domach prywatnych, wspólnotach zakonnych i seminariach, część mieszka przy parafiach. W gronie młodzieży jest kilkunastoosobowa grupa Polaków.

Spotkanie młodych w Nairobi zakończy się 30 listopada.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione