nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 10.11.2008 08:46

Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

Uczestnicy Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci spotkali się 9 listopada w kościele Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych.

W tej miejscowości 11 lat temu pierwsze PKRD założyła Madzia Buczek. Blisko 500 dzieci i opiekunów z 22 parafii rozpoczęło swój zjazd od wspólnej modlitwy dziesiątką Różańca, którą poprowadziła Madzia.

– Moim wielkim pragnieniem jest to, aby wypełniły się słowa św. ojca Pio, który powiedział, że jeśli pięć milionów dzieci na świecie będzie odmawiało Różaniec, to świat będzie zbawiony – mówi Madzia Buczek, która 11 lat temu założyła pierwsze Podwórkowe Kółko Różańcowe właśnie w Łaziskach Górnych. – Codziennie otrzymuję wiele listów z kraju i zagranicy. Są to zarówno zgłoszenia uczestnictwa, jak i świadectwa mocy modlitwy różańcowej w rodzinach – dodaje 20-letnia dziś Madzia.

Do Łazisk Górnych przyjechały grupy nie tylko z terenu archidiecezji katowickiej, ale również z innych stron południowej Polski, m.in. Wadowic czy Nowego Sącza.

Każde dziecko podczas spotkania otrzymało różę, która jest symbolem Różańca. Wraz z nią wskazówkę, by zasuszyć swój kwiat, który będzie przypominał o codziennej modlitwie. Po Eucharystii, w kościele w Łaziskach Górnych dla Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci zaśpiewała Magda Anioł z zespołem.

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci zaczęły powstawać w Łaziskach Górnych w 1997 r. z inicjatywy Madzi Buczek, wówczas dziewięcioletniej dziewczynki cierpiącej na kruchliwość kości. Do ruchu należy obecnie ponad 137 tys. dzieci w 30 krajach świata, na wszystkich kontynentach.

Każdy członek Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci odmawia codziennie co najmniej dziesiątek różańca, rozważając kolejno tajemnice różańcowe. Dzieci mogą razem gromadzić się na modlitwie lub, jeśli nie jest to możliwe, każde z nich w swoim domu modli się o ustalonej godzinie. Do PKRD może należeć również młodzież oraz osoby dorosłe.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione