nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 06.11.2008 10:13

"Biskup od dzieci" wydał książkę o pierwszej spowiedzi

„Moja pierwsza spowiedź” - to tytuł najnowszej książki biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Antoniego Długosza, znanego z telewizji i nazywanego często "biskupem od dzieci".

Bp Antoni Długosz swoją książkę kieruje do dzieci, rodziców i katechetów. Przypomina w niej że od tego, jak pierwszą spowiedź dziecko odbędzie, uzależniony jest jego późniejszy stosunek do sakramentu pokuty, a i w konsekwencji do Boga.

Biskup podkreśla, że pierwsza spowiedź jest ważnym przeżyciem dla duchowego wzrostu dziecka.

Zauważa też, że „w wychowaniu człowieka do dojrzałej wiary, brak jest często głębszego rozumienia sakramentu pokuty”. Dlatego sakrament pokuty powinien być ukazywany na nowy sposób w kolejnych etapach rozwoju człowieka.

Książka biskupa Długosza składa się z trzech części. Każda z nich skierowana jest do innego odbiorcy - część pierwsza do drugoklasisty, część druga do rodziców, a trzecia do katechetów.

– Książka jest napisana barwnym językiem, niezwykle ciepło i fachowo zarazem. Autor zawarł w niej całe bogactwo swych duszpasterskich doświadczeń z pracy z dziećmi - podkreśla ks. Stanisław Jasionek.

Książkę wydało Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne w Radomiu. Można ją nabyć m.in. w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Bp Antoni Długosz jest autorem wielu książek i wydawnictw muzycznych dla dzieci. Słynie także ze skierowanych do najmłodszych nietypowych katechez i homilii, w których wykorzystuje śpiew, rysunki i nowoczesne środki audio-wizualne.

W styczniu 2007 r. otrzymał Order Uśmiechu, jedyne na świecie odznaczenie przyznawane przez dzieci dorosłym.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione