nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 03.11.2008 09:21

Bal Wszystkich Świętych w Brazylii

Bal Wszystkich Świętych odbył się 1 listopada w parafii św. Sebastiana w Itaipu koło Niterói w stanie Rio de Janeiro. Jest to inicjatywa wikariusza biskupiego ks. Kazimierza Paca, polskiego pallotyna, który od prawie 20 lat pracuje w Brazylii.

- Ideą Balu jest wskazanie młodzieży chrześcijańskiego sposobu życia - tłumaczy ks. Pac. W okresie, kiedy coraz mocniej w rożnych częściach świata obchodzony jest Halloween z hucznymi balami osób poprzebieranych za diabły, czarownice, kościotrupy, na parafialnym Balu Wszystkich Świętych młodzież przebrała się za postacie świętych i błogosławionych.

- To nie jest tylko zwykłe przebranie się za świętego. Najpierw młody człowiek wybrał postać, za którą chce się przebrać, następnie poznał jej życie, atrybuty z jakimi przedstawiana jest na obrazach i wykorzystał to do przebrania, które sam stworzył. Z pewnością z tego przygotowania „coś” pozostanie w głowie tego człowieka i zaowocuje w przyszłym życiu -wyjaśnia ks. Pac.

Bal Wszystkich Świętych to nie tylko zabawa przy chrześcijańskiej muzyce, ale i pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców parafii. Wejściówką na Bal był kilogram nie psującej się żywności, która w najbliższym tygodniu zostanie rozprowadzona miedzy 500 rodzin otrzymujących stałą pomoc od parafii.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione