nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI/k

dodane 28.10.2008 09:17

Relikwie rodziców św. Teresy z Lisieux w Polsce

Pierwsze w Polsce relikwie błogosławionych Louisa i Zélie Martin - rodziców św. Teresy z Lisieux - trafiły do kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach.

Uroczyste wprowadzenie relikwii odbyło się 26 października, dokładnie tydzień po wyniesieniu na ołtarze rodziców św. Tereski.

Podczas Mszy św. wierni modlili się o dar miłości, na wzór miłości błogosławionych małżonków.

- W sanktuarium św. Teresy mamy relikwie jej rodziców, by uczyli nas kochać Boga, ludzi i siebie nawzajem – mówił w homilii proboszcz parafii, ks. Teodor Suchoń. – Kościół pokazuje nam tę rodzinę, byśmy od niej mogli zaczerpnąć łaskę miłości rodzinnej i małżeńskiej - dodał.

Podczas Mszy św. poświęcony został także obraz błogosławionych Louisa i Zélie Martin. Zostanie on umieszczony w bocznej nawie chwałowickiego kościoła.

Beatyfikacja Louisa i Zélie Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, odbyła się 19 października w bazylice w Lisieux, we Francji, przy udziel ok. 15 tys. wiernych.

Ludwik i Zelia Martinowie są drugim małżeństwem, beatyfikowanym przez Kościół w naszych czasach. Pierwszymi byli Alojzy (lub Ludwik) i Maria Beltrame Quattrocchi, których Jan Paweł II ogłosił błogosławionymi 21 października 2001 w Rzymie.

« 1 »