nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/k

dodane 28.10.2008 09:14

Nie chcą misjonarzy

Władze Erytrei (Afryka) nakazały dwóm kapłanom i dwóm siostrom zakonnym opuszczenie kraju.

Jak doniosła agencja MISNA, księża, którzy muszą wyjechać z Erytrei, to salezjanie – o. Flavio Paoli i o. Angelo Regazzo. Natomiast zakonnice – s. Donata Maria Moruzzi i s. Lucia Andrioletti - należą do Zgromadzenia Córek Jezusa Dobrego Pasterza (FDGBP).

„Ustnie nakazano nam opuszczenie Erytrei w przeciągu ośmiu dni. Nie wyjedziemy jednakże, dopóki nie dostaniemy oficjalnego listu w tej sprawie. Nasze wizy są nadal ważne” – powiedział o. Paoli.

Podobny przypadek zdarzył się w Erytrei w zeszłym roku. Czternastu misjonarzom i misjonarkom odmówiono wtedy przedłużenia pobytu.

Wedle raportu organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not) Erytrea jest jednym z państw, gdzie narusza się wolność religii.

Niedawno Kościół katolicki odmówił wcielania księży i zakonników do wojska. W odpowiedzi, władze kraju narzuciły państwową kontrolę nad wszystkim dziełami prowadzonymi przez Kościół – szkołami, placówkami opieki medycznej i projektami charytatywnymi.

50 proc. społeczeństwa erytrejskiego to muzułmanie, 40 proc. to wyznawcy Erytrejskiego Kościoła Prawosławnego, katolicy natomiast stanowią 5 proc. mieszkańców kraju.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione