nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/k

dodane 23.10.2008 11:22

Chrześcijanie najbardziej prześladowanym wyznaniem na świecie

Chrześcijanie są najbardziej prześladowanym wyznaniem na świecie - stwierdza najnowszy raport międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not).

W 60 krajach systematycznie łamie się wolność religijną. Najbardziej dramatyczna sytuacja panuje w Indiach, Pakistanie, Arabii Saudyjskiej i Erytrei.

„Co roku za wiarę ginie ok. 170 tys. wyznawców Chrystusa" – powiedział dyrektor polskiej sekcji dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemar Cisło.

"Kard Zubeir Wako z Sudanu zwrócił uwagę, że my w Europie obecnie mamy spokój, ale, jak podkreślił, jest to zgubny spokój, ponieważ wtedy zapomina się o Chrystusie i religii. Ci, którzy wiedzą, ile kosztuje wyznawanie wiary, ci którzy wiedzą, że czasami wyjście do kościoła na Mszę św. może się skończyć śmiercią, wiedzą, co to znaczy wyznawać Chrystusa” – dodał kapłan.

Dyrektor polskiej sekcji dzieła podkreślił, że światowe środki przekazu przemilczają kwestię prześladowania chrześcijan.

Jego zdaniem, przykładami na to są aktualne pogromy w Indiach i niedawne Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, w czasie których "chińscy biskupi, księża i wierni byli aresztowani i więzieni" - powiedział ks. Cisło.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione