nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

KAI/k

dodane 23.10.2008 11:18

Turniej żużlowy o Puchar „Gorących Serc”

Po raz siódmy w Częstochowie rozegrany zostanie charytatywny turniej żużlowy o Puchar „Gorących Serc”. Cały dochód ze sprzedaży biletów z niedzielnych zawodów zostanie przekazany na działalność Ruchu „Betel”, który zrzesza osoby niepełnosprawne.

W turnieju wezmą udział czołowi polscy żużlowcy m. in. Tomasz Bajerski, Daniel Jeleniewski, Grzegorz Walasek, Adrian Miedziński, Maciej Kuciapa i Sławomir Drabik.

Od tego roku turniej o Puchar „Gorących Serc” będzie nosił imię zmarłego w czerwcu Krzysztofa Walczaka – związanego z Ruchem „Betel” głównego pomysłodawcy turnieju.

Ruch „Betel” swoją działalność rozpoczął w 1990 r. w Częstochowie z inicjatywy Andrzeja Kalinowskiego. Ruch obejmujący swoją troską osoby niepełnosprawne skupia duże grono wolontariuszy. Od samego początku twórca Ruchu wzorował się na wspólnotach założonych przez Jeana Vanier, założyciela wspólnot życia chrześcijańskiego z udziałem osób niepełnosprawnych.

"Betel" działa w wielu miejscowościach w Polsce, ale także na Litwie, Białorusi, Ukrainie, w Czechach, Kosowie, Włoszech, Wielkiej Brytanii. W działalność Ruchu włączają się m.in. klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Turniej pod honorowym patronatem prezydenta Częstochowy Tadeusza Wrony zostanie rozegrany 26 października o godz. 15. 30 na Stadionie Miejskim „Arena” w Częstochowie

Organizatorami zawodów są stowarzyszenie CKM Włókniarz oraz Międzynarodowy Ruch Dobroczynny Betel.

Współorganizatorami turnieju są Marek Cieślak i Sławomir Drabik – osoby szczególnie zasłużone dla częstochowskiego żużla.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione